Szombathelyi siker a vasi rangadón

A Falco KC Szombathely házigazdaként 16 ponttal legyőzte az Egis Körmend csapatát a férfi kosárlabda-bajnokság keddi, Vas megyei rangadóján.

A Falco amerikai légiósa, Darrin Govens 29 pontot dobott, ezzel ő lett a mezőny legeredményesebb játékosa.

A vendég körmendiek 10 percit bírták erővel, utána látványosan kiütközött a fáradtságbeli különbség, és tulajdon képpen nem sok esély volt a győzelemre. 68:59-es hazai vezetésnél csillant fel a remény, de több rossz döntés után magabiztos győzelmet aratott a hazai csapat.

Falco KC Szombathely – Egis Körmend 85-69 (23-23, 25-15, 16-14, 21-17)

Szombathely, Arena Savaria. Játékvezetők: Kapitány Gellért, Farkas Gábor, Frányó Péter (Faidt Mihály)

Falco KC Szombathely: Medford 19/12, Govens 29/15, Váradi 10/6, Pustahvar 7/3, Turner 14. Csere: Tóth 6, Kovács -. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics

Egis Körmend: Petty 12, Saddler 8/3, Ferencz 8/6, Loveridge 10/9, Csorvási 2. Csere: Allen 19, Smith 10, Horti -. Vezetőedző: Teo Csizmics

Az eredmény alakulása: 4. perc: 10–7. 7. p.: 18–16. 16. p.: 36–29. 18. p.: 44–35. 20. p.: 48–38. 24. p.: 56–42. 28. p.: 57–48. 30. p.: 64–52. 34. p.: 68–59. 38. p.: 75–63

Kipontozódott: Pustahvar (36. p.), Turner (40. p.)

Szrecsko Szekulovics: – Csapatként játszottunk, rendben volt a védekezésünk és a támadásunk is. Nagyszerű győzelmet arattunk egy minőségi Körmend ellen. Két jó csapat játszott egy kiváló meccset, remek szurkolótábor előtt óriási hangulatban. A kosárlabda ünnepe volt ez a rangadó.

Teo Csizmics: – Gratulálok a Falcónak, megérdemelten nyert. Úgy tizenöt percig rendben volt a játékunk. Aztán futnunk kellett az eredmény után. Kapkodtunk, sok labdát adtunk el, a dobások sem mentek.

Ki volt a Falco KC Szombathely - Egis Körmend mérkőzés legjobbja?