Kétszer is hátrányban volt a Körmend, de a 92. percben szerzett góllal sikerült kiharcolni a továbbjutást a labdarúgó Magyar Kupa országos főtábláján.

A vas megyei csapatok közül a Király SZE és a Celldömölki VSE is továbbjutott, míg a Sárvár FC elvérzett a 64 közé kerülési küzdelemben.

Körmendi FC – Szajol KLK (Jász-Nagykun-Szolnok megye I.) 3-2 (0-1)

Gólszerzők: Makai I. (72.,79.), Sipos B. (90+2.) ill., Győrfi P. (7.,77.)
Továbbjutott: Körmendi FC

Mindjárt a mérkőzés elején Takács Márton hibáját kihasználva megszerezte a vezetést a szajoli csapat. A körmendiek végigtámadták az első félidőt, de nem sikerült megzörgetni az ellenfél hálóját.

A második félidő első 20 percében egyik csapatnak sem sikerült a gólszerzés, aztán a 65. percben jött a csere: Horváth Patrik helyére Niksz Tamás érkezett. Lendületes játékával felpörgette a hazai csapatot, a 72. percben Makai István egyenlített, de erre még tudtak válaszolni a szajoliak. Egy beadást követően a körmendi kapus kezéből kicsúszott a labda és a lepattanót a vendégek értékesítették. Nem sokkal késöbb a 79. percben Niksz Tamás állt a szabadrúgáshoz és Makai István fejére tekerte a labdát, aki gyönyörüen fejelt a kapuba ezzel ismét döntetlen. (2-2)

Végül jött a 92. perc, amikor is Niksz meghúzta a jobb szélen, becselezte magát az ötösön belülre és átbökte a labdát Sipos Bálintnak, aki fejjel értékesítette azt. Ezzel csodálatos eredményt elérve, továbbjutott a Körmendi FC!