A körmendi Ferencz Csaba a mezőny egyik legjobbjaként, 18 pontot dobva az EB küszöbére repítette kosarasainkat.

Negyedik mérkőzését is megnyerte, így továbbra is százszázalékos a magyar férfi kosárlabda-válogatott az Európa-bajnoki selejtezőcsoportjában: Stojan Ivkovic együttese szombat este a britek vendégeként győzött nyolc ponttal.

Férfi kosárlabda Európa-bajnoki selejtező – G-csoport, 4. Forduló

NAGY-BRITANNIA–MAGYARORSZÁG 80–88 (22–18, 22–20, 17–27, 19–23)

London, Copper Box Aréna, 2500 néző. Vezette: Cortes (spanyol), Panther (német), Maestre (francia)

Nagy-Britannia: Young 10/3, Gordon 11, Murray 4, CLARK 12/12, OLASENI 17 csere: Lawrence 5/3, Boateng 4, Johnson 6, Okereafor 2, Achara 9/3

Magyarország: Wittmann 3/3, VOJVODA 18/9, HANGA 18/3, Tóth N. 1, Keller 10 csere: PERL 11/3, Tóth Á. 4, Eilingsfeld 5/3, FERENCZ 18/12, Kovács P.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–2. 7. p.: 16–6. 8. p.: 16–14. 12. p.: 24–22. 14. p.: 28–29. 19. p.: 41–32. 22. p.: 50–38. 24. p.: 52–46. 28. p.: 59–60. 31. p.: 61–68. 35. p.: 71–70. 38. p.: 71–79

Joe Prunty: – Nagyon erős a magyar válogatott, ezt most is bizonyította. Nagy különbség nem volt a két fél között, ezt a statisztikák is mutatják, ellenfelünk jobban jött ki a kritikus időszakokból. Agresszívak voltunk, támadtuk a gyűrűt, de a festékből dobott 44 pontunk sem volt elég.

Sztojan Ivkovics: – Minden elismerésem a csapatnak, elsősorban azért, mert nem vagyok könnyű ember, nehéz elviselni engem. A negyedik vereséggel végződő felkészülési mérkőzés után azt mondtam a srácoknak, az igazi férfi bármekkora pofont kap, feláll a padlóról, és még egyszer odaáll. Egy bánatom van, kedvenc futballedzőm, José Mourinho ma vereséget szenvedett csapatával.

A magyar válogatott – amely legutóbb 1999-ben vett részt Európa-bajnokságon – a csoport egyetlen százszázalékos csapataként várta az összecsapást, hiszen korábban hazai pályán a briteket és a luxemburgiakat, idegenben pedig a macedónokat is legyőzte.

Ezúttal az első két negyedet elvesztette, így a britek a nagyszünetben hat ponttal vezettek, a harmadik szakasz viszont nagyon jól sikerült, a tízpontos részsiker fordítást jelentett. A hajrához közeledve 71-81-nél tíz pontra nőtt a különbség, s a végén sem kellett komolyan izgulnia Stojan Ivkovic csapatának, amelyben Hanga Ádám, Vojvoda Dávid és Ferencz Csaba is 18 pontig jutott.

A magyar válogatott szerdán Luxemburgban lép pályára.

A 40. kontinenstornának Helsinki, Tel-Aviv, Kolozsvár és Isztambul ad otthont 2017. augusztus 31-től szeptember 17-ig. Finnország, Izrael, Románia és Törökország a rendező jogán tagja a 24-es mezőnynek, Spanyolország, Litvánia, Franciaország, Szerbia, Görögország, Olaszország, Csehország, Lettország és Horvátország a 2015-ös Európa-bajnokság 1-9. helyezettjeként szerzett részvételi jogot. Hozzájuk csatlakozik a selejtezőből 11 válogatott, a hét csoportgyőztes és a négy legjobb második helyezett.