2016. június 3-5. között zajlott Olaszországban az egyik legnagyobbnak számító kick-box világkupa Európában.

A Castrum Sec-Dinamica Se Körmend két versenyzője indult a versenyen. A fő cél ezen a rangos eseményen a tanulás és a tapasztalatszerzés volt, ezért nem csak versenyzőkkel, hanem az egyesület reményteli sportolóival érkeztünk Riminibe.

Svajda Kristóf junior -63kg light-contact szabályrendszerben indult. Ellenfele a későbbi ezüstérmes olasz fiú, Caniglia Alberto. Kristóf becsülettel harcolt, de sajnos kikapott és így nem folytathatta a küzdelmeket.

Hegedűs Marcell junior -69kg light-contact szabályrendszerben küzdött. A négy közé jutásért Spaseni Peterrel, a súlycsoport világkupa győztesével mérkőzött. Bár Marci küzdelmén már látszik a fejlődés és a harcos szelleme, a szlovén fiút nem sikerült legyőznie.

Jó élményekkel és rengeteg tapasztalattal zártuk ezt a versenyt, amit helyszínen közösen ki is elemeztünk az előre haladásunk érdekében.