Forrás: bb1.huA Kaposvár hazai pályán kikapott a Szegedtől a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján, ezért lemondott a csapat vezetőedzője, Srecko Sekulovic.

Csak az utolsó néhány percben ébredt a Körmend a sereghajtó ellen, de pár perc pörgés kevés volt a taktikusan, szervezetten kosarazó vendégekkel szemben. A MAFC teljesen megérdemelt győzelmet aratott idegenben.

Egis Körmend – MAFC 91–97 (25–28, 23–26, 20–20, 23–23)
Körmend
, 1400 néző V: Török, Tőzsér, Minár

Egis Körmend: Perry 15, Channels 13/3, Ferencz 12/6, Dickerson 9, Duinker 12 Csere: Katura 12/6, Tóth N. 8, Lakosa 7/3, Farkas 3/3, Vezetőedző: Teo Csizmics

MAFC: SMITH 18, Lakits 2, Mócsán 6/6, Siladji 12/3, SIKOTA 29/15 Csere: Kovács Á. 11/3, MISEK 17/9, Debreceni 2, Tursics – Vezetőedző: Garai Péter

Az eredmény alakulása: 4. p.: 8-13. 8. p.: 18-24. 13. p.: 31-31. 18. p.: 43-46. 25. p.: 56-66. 28. p.: 63-68. 35. p.: 75-81. 38. p.: 83-88.
Kipontozódott: Kovács 38. p., Perry 40. p.

Teo Csizmics: – Gratulálok a MAFC edzőjének, nagy sikert arattak, aminek értékét tovább növeli, hogy idegenben született. Remekül dobtak a vendégek, jól indították a mérkőzést. Nehéz bármit is mondani a mi játékunkról. Az utolsó három percben négy kisemberrel próbálkoztunk, de az első 30 perc nem rólunk szólt. Próbáltunk sok mindent, hogy felzárkózzunk, de ez nem volt elég, a MAFC megérdemelten nyert ma.

Garai Péter: – Nehéz helyzetben van a MAFC és a budapesti kosárlabda, mindenért meg kell küzdenünk, ezért mindig bizonyítani akarjuk, hogy az élvonalban is van helyünk. Örülök, hogy saját nevelésű játékosaink nem kevés játékpercével tudtuk ezt mérkőzést hozni. Nem kis szerencsével, mert ritka ilyen dobószázalékkal kosarazni, volt benne extra dobás is. Nagy múltú ellenfelet győztünk le, nagyon örülök neki!

A Kaposváron vendégeskedő szegediek mindössze egy negyedet tudtak megnyerni, ám ez is elegendőnek bizonyult számukra a végső sikerhez. A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak 27 pontig jutó centere, Marko Spica volt. A klub honlapjának tudósítása szerint a Kaposvár vezetőedzője, Srecko Sekulovic a lefújás után bejelentette lemondását.

Idegenben győzött az Atomerőmű, és meglepetésre a MAFC is. A kanadai-indiai erőcsatár, Robbie Sihota 29 ponttal járult hozzá a fővárosiak sikeréhez.

A Nyíregyháza úgyszintén vendégként győzött, ebben az idényben először. A jászberényi Horváth Ákos 31, a nyíregyháziak amerikai légiósa, Miller Jamal pedig 29 pontot szerzett a mérkőzésen.

A címvédő Szolnok 11 ponttal győzött Székesfehérváron a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapjának rangadóján. A mezőny legjobbja a szolnokiak válogatott játékosa, a 26 pontot dobó Vojvoda Dávid volt.

A tabellán harmadik Falco izgalmas csata után egy ponttal kikapott a Pécs vendégeként a férfi kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén. Sikerével a házigazda együttes feljött a 11. helyre. A találkozó legeredményesebbje a vendégek játékosa, a 21 pontig jutó Váradi Benedek volt.