Fotó: bb1.huA ZTE házigazdaként 13 ponttal legyőzte a Körmendet a férfi kosárlabda NB I pénteki mérkőzésén. A találkozó legeredményesebb játékosa a zalaegerszegiek amerikai légiósa, a 21 pontot dobó James Kinney volt.

Zalakerámia-ZTE KK – Egis Körmend 88-75 (26-19, 23-28, 11-16, 28-12)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok. Játékvezetők: Györffy Pál Attila, Hegedüs Tibor, Söjtöry Tamás (Bukta Bertalan)

ZTE: Kinney 21/9, Govens 1/12, Kerpel-Fronius 20/6, Mohácsi 18/18, Pantelics 4 cserék: Velkey 7/6, Czinger -, Gáspár -, Vezetőedző: Teo Cizmic

Körmend: Perry 10/3, Channels 20/12, Ferencz 5/3, Dickerson 6/3, Duinker 12 cserék: Lakosa 4, Katura 10/6, Tóth N. 8/3 Vezetőedző: Bencze Tamás

Bencze Tamás: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, mindkét együttes számára nagyon fontos volt ez a találkozó. Extra külső dobásainkkal irányítottuk a meccset, ennek ellenére voltak nagyon nehéz pillanataink. Boldog vagyok, hogy sok embernek szereztünk ma este örömet. Ezt a győzelmet édesanyámnak ajánlom, akit most operáltak.

Teo Cizmic: – A kupameccs miatt csak tegnap tudtuk a játékosokkal megbeszélni, hogy ez a szomszédvári rangadó mennyire fontos a klub életében. A harmadik negyedben jól játszottunk, voltak olyan megoldások, amelyek már tetszettek. A 34-35. perctől viszont nem tudtuk pontokkal befejezni a támadásainkat, s ez döntött. A ZTE játszotta azt, amit mi szerettünk volna, bátran vállalkoztak és döntő pillanatokban fontos pontokat dobtak.