Szoros végjáték után sikerült az új európai kupasorozatban az első győzelmet megszerezni. Volt esély az idegenben elszenvedett hét pontos vereségnél nagyobb különbségű győzelemre is, de a végjátékban elkövetett hibák miatt ez nem sikerült.

A Körmend hazai pályán nyert a holland Groningen ellen kedden a férfi kosárlabda FIBA Kupa harmadik fordulójában, ezzel megszerezte első győzelmét.

A két mérkőzés után ötvenszázalékos holland együttes a nyitókörben 78-71-re verte a vasiakat, akik idehaza a hatodik fordulóban először kaptak ki szombaton az NB I-ben. A rivális – amely nem lépett pályára a hétvégén – jelenleg 3/2-es győzelmi mérleggel harmadik a holland pontvadászatban.

Egis Körmend – Donar Groningen 75–72 (16–17, 16–12, 22–19, 21–24)
Körmend, FIBA Europe Cup 3. mérkőzés, 1200 néző V: Calik (lengyel) Gabara (szlovák) Jokic (montenegrói)

Egis Körmend: PERRY 18/6, CHANNELS 13/6, FERENCZ 13/9, Dickerson 4, Duinker 4 Csere: Tóth N. 4, Katura 8/3, Lakosa 4, Farkas 7/3 Vezetőedző: Teo Csizmics
Donar Groningen: BROWN 18/3, Sulliwan -, FRANKE 15/3, DURISSEAU 21/6, Bekkering 9 Csere: Cunningham 7, Veestra -, Hope -, Sherman 2 Vezetőedző: Erik Braal

Az eredmény alakulása: 6. p.: 11-6. 9. p.: 13-15. 15. p.: 22-27. 18. p.: 27-28. 25. p.: 41-37.. 29. p.: 52-45. 35. p.: 65-52. 40. p.: 73-70.

A keddi meccs kiegyenlített küzdelmet hozott, a sok triplakísérletet rontó házigazdák 11-6-ra elléptek, de nemsokára már az ellenfél vezetett úgy, hogy az első 17 percben büntetőhöz sem jutott. A hazaiaknál a kisebb sérüléssel bajlódó amerikai Kendrick Perry vitte a prímet, aki 13 pontig jutott az első félidőben. A nagyszünetben 32-29 volt az állás.

Fordulás után őrizte 5-6 pontos előnyét a Körmend annak ellenére, hogy Perry a harmadik játékrészben csak egy pontot dobott, a "távollétében" honfitársa, Wesley Channels jeleskedett. Az utolsó felvonásban eleinte rengeteget hibázott a Groningen, így Teo Cizmic csapata 14 ponttal elhúzott, ám végül mégis izgalmas hajrában szerezte meg első sikerét a FIBA Kupában. A vasiak legjobbja Perry lett 18 ponttal.

Teo Csizmics, az Egis Körmend vezetőedzője: – Sokáig kézben tartottuk a játékot, de a Groningen agresszív, kemény védekezéssel a végén visszajött a mérkőzésbe, ekkor elvesztettük az irányítást. Volt két rosszabb meccsünk korábban, örülök, hogy most ismét sikerült győzni és jól játszani egy ilyen sorozat és a sok utazás után, mint ami mögöttünk áll.

Erik Braal, a Donar Groningen vezetőedzője: – Nagyon küzdelmes, színvonalas mérkőzés volt, amelyen elvesztettük az irányítást a második és a harmadik negyed végén. Az utolsó percekben nagyot hajráztunk, de a győzelemhez ez már nem volt elég. Gratulálok a hazai edzőnek és csapatának, remek munkát végeztek!